Şimdi ÜCRETSİZ kayıt olun,
üye önerilerimizi hemen inceleyin!

 
 

Kişisel bilgileriniz kesinlikle gizli tutulur.

 
Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Ordu Evlilik Sitesi

Ordu Evlilik Sitesi – Yayları ve yeşiliyle büyülü bir şehirde evlilik gelenekleri

Ordu, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Orta ve Doğu Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Doğanın eşsiz güzelliği ve gizemi Ordu’nun yaylalarından seyredilmektedir. Maviyle yeşilin buluşması gibidir. Yaylaları, dereleri, tarih kokan havası, yemyeşil fındık bahçeleri ve plajlarıyla cennetten bir köşe misalidir.

Ordu’nun ilçeleri Aybastı, Fatsa, Gürgentepe, Kabadüz, Kabataş, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey ve Ünye’den oluşmaktadır. Ordu’ya sürekli gezi turizmleri düzenlenmektedir. Doğanın tüm güzelliğini en yalın ve yoğun bir şekilde yaşamanın yolu belki de Ordu’dan geçmektedir. Berrak denizi ve muhteşem koyları insana farklı bir keyif yaşatmaktadır. Romantik insanlar için Ordu ideal bir şehir olmaktadır. Turizm sektöründe dikkatleri üstünde çekmeyi başaran Ordu’nun yayla turizm sahilleri, çeşmeleri, camileri, kiliseleri ve daha birbirinden güzel yerleri ile ideal bir şehirdir.  

Ordu Evlilik Sitesi - Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Ordu kenti

Ordulular oldukça keyif ve neşe dolu bir toplumdur. Eğlenmekten ve kalabalık ortamlarda bulunmaktan sevinç duymaktalar. Evlilik törenleri oldukça büyük bir katılımla gerçekleşmektedir. Evlenecek olan genç çift ve ailesi için yöresel adetler önemsenmektedir. Karadeniz bölgesinin insanları genelde dışardan evlenmemektedir. Aynı kültür ve yaşam tarzını paylaşabilecekleri insanlar arasından evlenebilecek bir eş tercih etmekteler.

İdeal ve ciddi bir evlilik kararı alırken ailelerin rızası oldukça önemsenmektedir. Mutlu, huzurlu ve uyumlu bir evlilik hayatı için büyüklerin tecrübelerinden yararlanmanın değerini bilmektedirler. Bu nedenle gençler evlenmeden önce evlilik ile ilgili tavsiyeleri dikkate almaktalar.  

Son Makaleler