Şimdi ÜCRETSİZ kayıt olun,
üye önerilerimizi hemen inceleyin!

 
 

Kişisel bilgileriniz kesinlikle gizli tutulur.

 
Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

İstanbul Evlilik Sitesi

İstanbul Evlilik Sitesi - Evlilik her babayiğidin harcı değildir

İstanbul sadece Türkiye’nin değil belki de dünyanın en güzel, en tarihi, en yaşayan ve en renkli kentidir desek hiç de yanılmış sayılmayız. Peki bu şehri bu özel kılan nedir; Bu şehir her noktasıyla görülmeye ve sindirilmeye değer bir şehirdir. Çünkü asla sıkılmazsınız. Canınız tiyatro seyretmek isterse, taksime çıkarsınız veya bir kültür merkezi bulup girer izlersiniz çünkü adım başı büyük küçük sahneleri vardır. Hafta sonumu değerlendireyim derseniz adım başı sinema ayaklarınızın altındadır. Caddeleri ve alış veriş merkezler, cafeleri ve barlarıyla 24 saat emrinizdedir bu şehir. Öte yandan tarihi dokusu ve tabiî ki eşsiz ve tarifsiz boğazıyla nice aşkların alevlendiği o güzelim deniz.

Gençler en çok Taksim’de buluşur ve Taksim’de vakit geçirirler. Çünkü burada her bütçeye uygun eğlence ve alış veriş mevcuttur. Nişantaş ve cafeler daha çok iş ve sosyal çevre bakımından zengindir burası da oldukça popüler ve keyiflidir. Aslında İstanbul’ da gençler ne yapar sorusunun cevabı verilebilecek bir cevaptır ama sayfalarca çoğalabilecek de bir cevaptır. Ama şu kadarını söyleyebiliriz ki burada yaşayan gençler zamanlarını değerlendirecek ve sosyal olabilecek her imkana sahiptirler.. “Evlilik her babayiğidin harcı değildir” derler. Babayiğit aramaya gerek yok, babayiğidi boş verip biraz değiştirelim: “İstanbul’da evlilik herkesin harcı değildir” diyelim! Küçük kentlerde, yörelerde evlilik kolaydır. Nispeten çoğu şey ucuzdur. Ulaşım kolaydır, eş dost daha fazla yardımcı olur. Ama İstanbul’da evlilik kolay mıdır? Düşünün bir kere, Gebze’de oturuyorsunuz amcanızın oğlu Küçükçekmece’de ve davetiye götüreceksiniz.

İstanbul evlilik Sitesi - Evlilik kolay mıdır?

Postayla göndermek görgüsüzlük! Masrafa mı acırsınız, çektiğiniz çileye mi, kaybettiğiniz zamana mı? Her iki tarafında arkadaş, akraba, mecburen davet etmek zorunda olduklarınız geniş bir yelpazede bulunuyorsa işiniz daha da zordur. Evleneceğiniz gün siz eğlenemezsiniz, ancak eğlendirebilirsiniz. Ama tüm bunların üstesinden gelindiğinde sonuç büyük bir mutluluktur. Kısa sürede yorgunluklar atılır ve evliliğin keyfi çıkartılmaya başlanır. En azından şöyle bir plan yapılır: “Çocuk beş sene sonra, bu beş senede keyfimizi yaşayalım.” Küçük kentlerde bu böyle değildir. Keyif yaşayıp da nereye gideceksin? Fasit dairenin neresinden dışarı çıkacaksın? Sürekli görmek zorunda olduğunuz, akrabaların özelliklede kayınvalidelerin “çocuk ne zaman” sorularından nasıl kurtulacaksın? Ama İstanbul’da evlenme bu sıkıcılıklardan kurtulmanız için birebirdir. İstanbul çocuk yapmak için planladığınız beş seneyi az bulur.

İstanbul ellerinizin arasından kayıp gitmeden yaşanası gereken bir kenttir. Bunun için evlilik mi gerekir? Neden olmasın? Düşünsenize, yanınızda sevdiğiniz, sevdalandığınız, yariniz gün boyunca, yanınıza İstanbul’u da alarak sevdalı bir biçimde hem evliliğinizin hem de mutluluğunuzun tadını çıkartıyorsunuz. Ne şairler şiirler yazdı, ne bestekarlar ne şarkılar besteledi bu İstanbul Evlilik Sitesi için. Eğer siz evlenerek birbirinize olan sevdanızı pekiştirmişseniz, merak etmeyin İstanbul bu sevdanızı, sevginizi yalnız bırakmaz. Unutmayın… İstanbul’da evlenmenin zahmeti, İstanbul’un evliliğinize getirdiği mutlulukla boy ölçüşemez.

Son Makaleler