Şimdi ÜCRETSİZ kayıt olun,
üye önerilerimizi hemen inceleyin!

 
 

Kişisel bilgileriniz kesinlikle gizli tutulur.

 
Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Evlilik Merkezi

Evlilik merkezi eşinizle aranızdaki köprüyü oluşturur

Evlilik merkezi iki kişinin birbiriyle hayatlarını beraber geçirmeye karar verdikleri andan itibaren evlilik kurumuna başvurmalarıyla kalmayıp evliliklerini olumlu bir merkez ilişkisi içerisinde geçirmelerine denir. Sadece evlilik demiyoruz çünkü evlilikten daha ötede bir anlam içeren bir oluşumdan bahsediyoruz. Evlilik merkezi oluşumunda vurgulamak istediğimiz gerçek, evliliğin hayatını birleştirmek isteyen bu iki kişinin merkezinde olmasıdır. Evlilik merkezi eşinizle aranızdaki köprüyü oluşturur. Bu köprüyü siz ve eşiniz kurarsınız. Bu köprüde bazı zamanlar çatlaklar oluşabilir. Bazı zamanlar köprünün bir tarafı eğik olur. İşte bu zamanlarda birbirinize ulaşamazsınız. Böyle durumlarda evlilik merkezini tekrar onarabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Öncelikli olarak evlilik merkezi hakkında daha derin bir bilgiye sahip olmanız lazım.

Evlilik merkezi sağlam olmasını ve yıkılmamasını karşılıklı hoşgörü ve anlayışa borçludur.

Her insan ilişkisinde olduğu gibi eşinizle olan ilişkinizde de empati kurmayı unutmayın. Eşiniz, evlilik merkezi için seçtiğiniz diğer parçanızı oluşturur. Bu iki kişilik bir köprünün inşası. Çünkü ikinizin oluşturacağı bir dünya kurarsınız. Bu dünyada hiç yoktan var ettiğiniz kendi kurallarınız olabilir.

Evlilik merkezi için kendinizden ödün veriyorsanız ya da kendinize bir takım sınırlamalar getiriyorsanız bu hareketlerinizin sorumluluğunu da üstlenmelisiniz. Eşinizi suçlamaktansa öncelikle kendiniz yapmış olabileceğiniz hataları düşünün. Eşinizin de hataları olabilir. Fakat önce kendi hatalarınızı bilmek daha iyi olacaktır.

Son Makaleler