Şimdi ÜCRETSİZ kayıt olun,
üye önerilerimizi hemen inceleyin!

 
 

Kişisel bilgileriniz kesinlikle gizli tutulur.

 
Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Çanakkale Evlilik Sitesi

Çanakkale Evlilik Sitesi – Tarihin ve geleneklerin ışığında evlilik serüveni

Çanakkale, Türkiye’nin kuzeybatısında, Gelibolu Yarımadasında ve Biga Yarımadaları üzerinde kurulmuştur. Çanakkale topraklarının büyük bir bölümü Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde yer almaktadır. Edirne, Tekirdağ ve Balıkesir ile sınır komşusudur. Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada, Bozcaada ve Tavşan adaları sınırları içerisinde yer almaktadır.

Çanakkale’nin büyüsü dillere destandır. Yaşayan bir ruhu vardır. Sadece Türk halkı için değil tüm dünya insanlarının değer verdiği, önemsediği ve saygı duyduğu bir ilimizdir. Çanakkale Türkiye’nin atan kalbidir. Böyle olunca, yöre halkı gelenek ve göreneklerine de ayrı bir bağlılık göstermekte. Özellikle evlilik müessesesi gibi sosyal ve toplumsal hayatın temelini oluşturan bir durum söz konusu olunca aileler ve evlenecek çiftler hassasiyetle eskiden beri bilinen ve uygulanan örfleri yaşatmaya çalışmaktalar. Modern hayatın beklentilerini geleneksel tarzlarıyla harmanlayıp ideal bir sentez yapmaktadır.

Çanakkale Evlilik Sitesi - Turistik kentin tarihsel değerleri

Çanakkale halkı yılın her zamanında yurt içi ve yurt dışı olmak üzere turizm alan bir şehirdir. Tarihi gezilerin düzenlendiği Çanakkale turları oldukça çok rağbet görmektedir. Çanakkale hakkında bilinen tarih ise M.Ö. 3000’li yıllara dayanmaktadır. Günümüzde tarihi dokulara ve bilgilere ulaşmak için halen birçok yerinde arkeolojik kazılar devam etmektedir.

Çanakkale’de gezilecek yerler arasında Aynalı Çarşı, Arkeoloji Müzesi, Deniz Müzesi ve Çimnenlik Kalesi, Kent Müzesi ve Arşivi, Halk Bahçesi, Kordon Boyu, Saat Kulesi ve Truva Filminin Atı bulunmaktadır.

Son Makaleler