Şimdi ÜCRETSİZ kayıt olun,
üye önerilerimizi hemen inceleyin!

 
 

Kişisel bilgileriniz kesinlikle gizli tutulur.

 
Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Bursa Evlilik Sitesi

Bursa Evlilik Sitesi - Bir çok evli olan çiftlerin ekonomik açıdan özgürlüklerini aldıkları bir kendttir.

Osmanlı zamanında kurulmuş ve bir dönemde başkentliğini yapmış olan en eski şehirlerimizden olan Bursa için yazılabilecek bir çok bilgi var. Bunların en başında da tarihi geçmişi ve hikayesi vardır. Bursa aynı zamanda evliyalar şehri, doğal kaynaklarıyla da dünyaca ün yapmış bir şehridir. Bursa deyince İskender kebap demeden veya Uludağ’a değinmeden konuyu geçmek çok büyük bir haksızlık olurdu. Bursa nüfus olarak çok kalabalıklaşmaya başlamış ancak aynı orantıda da sosyal hayat konusunda hız kazanmış bir şehirdir. Bursa’da gençler genellikle kış aylarında hafta sonları zamanlarını  Uludağ kayak merkezinde ve o merkezdeki eğlence mekanlarında stres atarak geçirir. Bursa’ nın en bilinen yemeği olarak bahsettiğimiz İskender kebap şehre gelen birçok misafirin konuk edildiği restoranlarda tattırılan bir yemektir.

Bursa Evlilik Sitesi - Bursa bu anlamda içinde çok ciddi bir sosyo ekonomik potansiyel barındırmaktadır

Gençler genellikle yazlarda ilçelerinde bulunan sahil bölgelerine giderek vakit geçirirler. Bursa sosyal anlamda gelişmiş bir şehir olmasının yanı sıra bu gelişimin nedenlerinden biri sayılan ekonomik tarafı bugün Türkiye’ nin sanayi yönünden de en gelişmiş bölgesi olmasıdır. Bu nedenle bir çok kişiye ve bir çok yuvaya kucak açarak iş imkanı sağlamıştır. Bir çok evli çift veya "evlenmek istiyorum" aşamasında olan çiftlerin ekonomik açıdan özgürlüklerini aldıkları bir kenttir. Bursa bu anlamda içinde çok ciddi bir sosyo ekonomik potansiyel barındırmaktadır. Evlenme zaten başlı başına bir sorumluluk ve başlı başına çok önemli bir karardır. Bu kararın gerektirdikleri gibi davranmak bu kararın sorumluluklarını alıp yeni bir hayata merhaba demek çok fazla emek isteyen bir durumdur.  Türk toplumunda evlilik ve evlenme statüsü çok önemli bir medeni durumdur. Bu medeni durumun halleri zaman zaman bizleri üzebilir zaman zamanda sevindirebilir. Asıl olan evlenme akdinin gereklerinin her iki birey tarafından yerine getirilmesidir. Evlenme, bireylerin ortak amaçlar için bir araya gelmesiyle oluşan ve iyi günde kötü günde karşılıklı destek olunarak büyütülen bir sevgi saygı birlikteliğidir. Bursa’nın sosyal statü açısından çok geniş imkanlara sahip olmasından ötürü buradaki gençler gelişen ve renkli Bursa yaşamında hem kültürel olarak hemde eğlenerek hayatın tadını çıkartıyor böylece sosyalleşerek belkide geleceğe adım atacakları eşleri buluyorlar..

Genellikle köklü ailelerin yaşadığı  Bursa’da hala ailelerin ortak görüşmeleri sonucunda evlendirilen genç çiftler bulunmaktadırlar. Kimine göre doğru gelen bu evlenme biçimi belki de gençleri korumak amaçlı oluşan bir durumdur. Çünkü gençler gençlik zamanlarında yanlış kararlarla evlenme yaşayabilir ve üzücü yıkımlar yaşayabilir. Bunu önlemenin bir yolu olarak gelişen bu tanışma ve birliktelik biçimi şaşırtıcı şekilde çok daha iyi sonuçlar verebilmektedir. Burada asıl olan evlenmenin bilincinde olan bir toplum yaratmak ve gençleri evliliğin kutsallığına inandırmaktır. Bizler genç nesli ne kadar bilgilendirirsek onlarda o denli az yanlış kararlar alacak ve geleceğe çok daha güvenle bakacaklardır.

Son Makaleler